Τα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας

ΠΑΙΔΕΙΑ 🕔19/08/2015 - 16:21 | Author: Newsroom

ΣΔΕ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α/Α ΝΟΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΗΠΕΙΡΟΥ 1 ΑΡΤΑΣ ΑΡΤΑΣ Περιφερειακή Οδός Άρτας (έναντι Δημαρχείου), Άρτα τκ 47100 26810-74354
Τμήμα Φιλιππιάδας
2 ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Κωνσταντινουπόλεως 1 (Μουσικό Γυμνάσιο Ιωαννίνων), Ιωάννινα, ΤΚ 45445 26510-65187
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 3 ΑΙΤΩΛΟ-
ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
ΑΓΡΙΝΙΟΥ Δεληγιώργη 27, τκ 30100, Αγρίνιο 26410-56100, 26410-56801
4 ΗΛΕΙΑΣ ΠΥΡΓΟΥ 2ο Χιλ. Εθνικής Οδού Πύργου – Κυπαρισσίας, ΤΚ 27100 26210-20350
Τμήμα Ζακύνθου
5 ΑΧΑΪΑΣ ΠΑΤΡΑΣ Αχαϊκής Συμπολιτείας 20 Ζαβλάνι, Πάτρα, ΤΚ 26441 2610-462086
Τμήμα Αγ.Στεφάνου (ΦΥΛΑΚΕΣ)
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 6 ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ Οδός Κορίνθου- Πατρών,ΤΚ 20011, Σχολικό Συγκρότημα Λεχαίου Ν.Κορινθίας 27410-86880
7 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ Κων/νου Παλαιολόγου 2,ΤΚ 23100 (1ο Ενιαίο Λύκειο Σπάρτης),πάρτη 27310-28825
Τμήμα Μολάων
8 ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Τέρμα Τεγέας (Συγκρότημα Τεχνικών Σχολείων) Τρίπολη, τκ 22100 2710-2227572710-222537
9 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Λεωφόρος Αθηνών 170,(6ο Ενιαίο Λύκειο), Καλαμάτα, τκ 24100 27210-80425
10 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Παραλιακή Ναυπλίου – Νέας Κίου (κτίριο 1ου Γυμνασίου), Ναύπλιο,τκ 21100 27520-99484
Τμήμα Κρανιδίου
ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 11 ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1ο ΣΔΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
12 ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Περιοχή Χλόη Παράρτημα 2ου ΠΕ Καστοριάς ΤΚ 52100, Καστοριά 24670-21001
13 ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ Αγ.Παρασκευής & Καπετανάκη Ηλία (πρώην κτίριο Τ.ΥΔ.Κ), Κοζάνη,ΤΚ 50100 24610 41077
Τμήμα Πτολεμαΐδας
Τμήμα Σιάτιστας
14 ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ Κων/νου Καραμανλή 56,1ο Λύκειο Φλώρινας, ΤΚ 53100, Φλώρινα 23850-44858 – 23850-44859
Τμήμα Αμυνταίου
ΝΟΠΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 14 ΔΩΔΕΚΑ-
ΝΗΣΟΥ
ΡΟΔΟΥ Μιχαήλ Πετρίδη 29,ΤΚ 84100, Ρόδος 22410-23585 – 22410-23615
15 ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΥΡΟΥ Σχολικό Συγκρότημα Ξηροκάμπου ΤΚ 84100, Σύρος 22810-87660
15 Τμήμα Νάξου
15 Τμήμα Θήρας
ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 16 ΛΕΣΒΟΥ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ Πιπακού 44 (2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης), ΤΚ 81100, Μυτιλήνη 22510-37401
15 Τμήμα Καλλονής
17 XIOY XIOY Ρίτσου11-13, (2ο Λύκειο Χίου),ΤΚ 82100, Χιος 22710-81860
18 ΣΑΜΟΥ ΣΑΜΟΥ Πυθαγόρα 11 (Γενικό Λύκειο Σάμου Βαθύ – Σάμου), ΤΚ 83100 22730-24830
15 Τμήμα Καρλοβασίου
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ 19 ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 1η Ιουλίου & Χρυσοβέργη, Δράμα, τκ 66100 25210-26880
15 Τμήμα Νευροκοπίου
20 ΞΑΝΘΗΣ ΞΑΝΘΗΣ 5οΓυμνάσιο, Νεάπολη Ξάνθης, τκ 67100 25410-84366
15 Τμήμα Μύκης
15 Τμήμα Μάνταινας
15 Τμήμα Κενταύρου
21 ΡΟΔΟΠΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ Χατζηκωνσταντή Ζωίδη 6, Κομοτηνή, ΤΚ 69100 25310-83414
15 Τμήμα Οργάνης
22 ΡΟΔΟΠΗΣ ΣΑΠΩΝ Γυμνασιάρχη Κουτουμάνη 1, (Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Σαπών),ΤΚ 69300 25320-21110 – 25320-21114
23 ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ Χρυσοστόμου Σμύρνης 10, Καβάλα, τκ 65403 2510-245001
24 ΕΒΡΟΥ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ Αυτοκράτειρας Θεοδώρας 15,(4οΓυμνάσιο Αλεξανδρούπολης),τκ68100, Αλεξ/πολη 25510-89804 – 25510-34235
25 ΕΒΡΟΥ ΟΡΕΗΙΑΔΑΣ Ευριπίδου – Ζίγκμπουργκ & Μ.Μπότσαρη (πρώην Στρατόπεδο Σταθάτου- Ορεστιάδα),ΤΚ68200, Ορεστιάδα 25520-23393
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 26 ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1ο ΣΔΕ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ) ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Στρ. Στρεμπενιώτη (1ο&3ο Γυμνάσιο),ΤΚ56760, Νεάπολη Θεσ/νίκης 2310-672715
15 2ο ΣΔΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
15 3ο ΣΔΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
15 ΣΔΕ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ
15 ΣΔΕ ΛΑΓΚΑΔΑ
15 ΣΔΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΧΟΡΤΙΑΤΗ
15 ΣΔΕ ΔΕΛΤΑ
27 ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Κ.Βάρναλη 1,(3ο Γυμνάσιο Γιαννιτσών), ΤΚ58100 Γιαννιτσά 23820-81010 23820-21006
15 Τμήμα Έδεσσας
28 ΠΙΕΡΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Μητροπόλεως 2,(4ο Ενιαίο Λύκειο Κατερίνης),ΤΚ 60100, Κατερίνη 23510-22744
29 ΣΕΡΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ Σιγής 14(6ο Γυμνάσιο Σερρών), ΤΚ62124, Σέρρες 23210-58811 – 23210-58823
15 Τμήμα Ροδόπολης (Κερκίνης)
30 ΗΜΑΘΙΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ Τέρμα Οδού Φιλώτα Κοκκίνου, Νάουσα, ΤΚ59200 (Γενικά Λύκεια) 23320-52161
15 Τμήμα Αλεξάνδρειας
ΑΤΤΙΚΗΣ
31 ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΙΎΡΩΝ Πίνδου Δαβάκη 20 Μυκονιάτικα,(2ο Λύκειο Αγ. Αναργύρων), ΤΚ13561 210-8323941
32 ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ Αριστοτέλους 199& Μητρομάρα 96, Αχαρνές, ΤΚ 13678 210-2409737
33 ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Μακεδονίας 23& Πελοποννήσου, ΤΚ18121, Κορυδαλλός 210-5693520
15 2ο ΣΔΕ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
34 ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Σωκράτους 167-169& Μεγίστης, ΤΚ17673, (13ο Γυμνάσιο Καλλιθέας) 210-9533008 – 210-9533016
35 ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 3ο Γυμνάσιο Παλλήνης, Έντισον 3-5, ΤΚ15351, Παλλήνη 210-6669129 – 210-6669144
36 ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Πετρόμπεη Μαυρομιχάλη 26 & Λακωνίας (Πρώην Μουσικό Γυμνάσιο Πειραιά), τκ18543 210-4935600 – 210-4929933
15 Τμήμα Αίγινας
37 ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Πόγραδετς 5, Περιστέρι, ΤΚ 12131 210-5319749
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 38 ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΒΟΛΟΥ Αναπαύσεως και Χείρωνος (Συγκρότημα Μουρτζούκου), Βόλος, τκ38001 24210-48762
15 Τμήμα Ζαγοράς – Μουρεσίου
15 Τμήμα Σκιάθου
39 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, ΤΚ 43100 (Όπισθεν Εθν. Σταδίου, κοντά στα Πρακτορεία ΚΠΛ) 24410-73995
15 Τμήμα Σοφάδων
40 ΛΑΡΙΣΑΣ 1ο ΣΔΕ ΛΑΡΙΣΑΣ Ιουστινιανού & Κομνηνών, Λάρισα, ΤΚ41223, (5ο ΛύκειοΛάρισας) 2410-670950
15 2ο ΣΔΕ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
41 ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1ο ΣΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Κουτσομυλίων 66,Τρίκαλα, τκ42100, (8ο Δημ. Σχολ. Τρικάλων) 24310-31080
15 2ο ΣΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
ΚΡΗΤΗΣ 42 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΤΥΛΙΣΟΥ Γυμνάσιο Τυλίσου, ΤΚ71500 2810-831145
43 Τμήμα Μινώα Πεδιάδας
43 ΛΑΣΙΘΙΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Βαϊνια Ιεράπετρας, ΤΚ72200 28420-89736
43 Τμήμα Σητείας
43 Τμήμα Αγ.Νικολάου
44 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ Μάχης Κρήτης- Ρέθυμνο, ΤΚ 74100 (4ο Γυμνάσιο Μυσίρια) 28310-35519
43 Τμήμα Αμαρίου
45 ΧΑΝΙΩΝ ΧΑΝΙΩΝ Ελ. Βενιζέλου 1,(1ο Γυμνάσιο Χανίων), ΤΚ72132 28210-52132
43 Τμήμα Πλατανία
43 Τμήμα Κισσάμου
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 46 ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ Μινύου 3,(Πρώην Κτίρια Οργανισμού Κωπαϊδας),ΤΚ 32200, Ορχομενός 22610-39045
43 Τμήμα Θήβας
43 1ο ΣΔΕ ΕΛΕΩΝΑ ΘΗΒΩΝ (ΦΥΛΑΚΕΣ)
47 ΕΥΒΟΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ Πλάτωμα Αλιβερίου (έναντι Κέντρου Υγείας), Αλιβέρι,ΤΚ 34500 22230-29824 – 22230-29825
43 ΣΔΕ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΟΥ – ΛΙΜΝΗΣ – ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ
48 ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Λεωφόρος Καλυβίων 154, Καλύβια Λαμίας, ΤΚ35100 22310-66028
49 ΦΩΚΙΔΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ I.Γιδογιάννου 16, Άμφισσα, τκ33100 22650-79298
ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ 50 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Σχολικό Συγκρότημα Μηλιάς -Κυνοπιαστών ΤΚ49084 26610-44997
Τμήμα Λευκίμης

alfavita.gr

Loading...
  • Δίκτυο ανεξάρτητων διαφημίσεων
    loading...


  • europalso

    ideascentral