Πρώτοι στην κολύμβηση και δεύτεροι στον κλασικό αθλητισμό οι Έλληνες μαθητές

ΠΑΙΔΕΙΑ 🕔11/05/2018 - 14:13 | Author: Newsroom

Επέστρεψε τις πρωινές ώρες χθες Πέμπτη 11-5-2018 η ελληνική αποστολή με τους μαθητές/τριες-αθλητές/τριες η οποία εκπροσώπησε τη χώρα μας στην Παγκόσμια Σχολική Γυμνασιάδα που διεξήχθη από 2 έως 9 Μαΐου στις πόλεις Μαρακές και Καζαμπλάνκα του Μαρόκο. Την Ελληνική αποστολή υποδέχθηκαν στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος ο Γενικός Γραμματέας Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κ. Γεώργιος Αγγελόπουλος και ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού κ. Ιούλιος Συναδινός.

Ο Γενικός Γραμματέας του ΥΠ.Π.Ε.Θ. συνεχάρη όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες και τις οικογένειές τους για την εξαιρετική τους επίδοση στη διοργάνωση η οποία, όπως τόνισε, αποτελεί απόδειξη του αποτελεσματικού έργου που γίνεται στα σχολεία και στην αρμόδια Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ. στον σχολικό αθλητισμό καθώς προϋπόθεση για τη συμμετοχή είναι η διάκριση στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας-Κύπρου σχ. έτους 2017-2018. Επεσήμανε, τέλος, ότι η πολιτική ηγεσία του ΥΠ.Π.Ε.Θ. στέκεται αρωγός στην εκπαιδευτική κοινότητα και τον σχολικό αθλητισμό. Η χώρα μας κατετάγη 1η στο άθλημα της κολύμβησης και 2η στον κλασικό αθλητισμό σε σύνολο εξήντα χωρών.

Στην Ελληνική αποστολή συμμετείχαν εβδομήντα δύο μαθητές (72)και μαθήτριες:

Α/Α ΑΘΛΗΜΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
1 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
2 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 14Ο ΓΕ.Λ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΑΡΙΜΠΕΚΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
4 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΣΙΓΓΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
5 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 7Ο ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
6 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΜΑΚΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ 1Ο ΓΕ.Λ ΣΥΚΕΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
7 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΝΑΝΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2Ο ΓΕ.Λ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
8 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΜΑΓΙΑ ΕΒΕΛΙΝΑ 5Ο ΓΕ.Λ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
9 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 3Ο ΓΕ.Λ ΕΥΟΣΜΟΥ
10 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΥΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 4Ο ΓΕ.Λ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
11 ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΔΕΡΒΙΣΗ ΜΑΡΙΑ 1Ο ΓΕ.Λ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
12 ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ 2Ο ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
13 ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ 2Ο ΠΕΙΡ.ΓΕ.Λ ΑΘΗΝΩΝ
14 ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΝΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
15 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΔΡΟΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3Ο ΓΕ.Λ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
16 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
100m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΒΟΥΓΙΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
17 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
200m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΕΓΓΛΕΖΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
18 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ
19 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΥΠΤΙΟ
ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1Ο ΓΕ.Λ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
20 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΥΠΤΙΟ
ΜΠΟΛΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ
21 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ
22 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΝΤΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ
23 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΣΠΟΥΓΑΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
24 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m
ΘΩΜΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ 4Ο ΓΕ.Λ ΒΕΡΟΙΑΣ
25 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΜΟΥΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
26 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΧΑΝΙΩΝ
27 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΤΡΟΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1Ο ΓΕ.Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
28 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
100m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΚΑΛΟΓΕΡΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ 4Ο ΓΕ.Λ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
29 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
200m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 4Ο ΓΕ.Λ ΒΟΛΟΥ
30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ –
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
ΚΑΤΣΙΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ
31 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΥΠΤΙΟ
ΛΟΥΚΑΡΕΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 3Ο ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
32 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΥΠΤΙΟ
ΠΕΠΠΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
33 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΔΑΜΑΣΙΩΤΗ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ
34 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΖΑΜΑΡΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 4Ο ΓΕ.Λ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
35 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
ΝΑΣΙΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΓΕ.Λ ΓΑΖΙΟΥ
36 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΠΡΟΣΘΙΟ
ΠΡΙΜΕΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ PINEWOOD
37 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ 2Ο ΓΕ.Λ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
38 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΜΕΤΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ
39 ΣΤΙΒΟΣ
100 μ.
ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
40 ΣΤΙΒΟΣ
200 μ.
ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕ.Λ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ
41 ΣΤΙΒΟΣ
400 μ.
ΧΑΣΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕ.Λ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ
42 ΣΤΙΒΟΣ
800 μ.
ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ ΓΕ.Λ ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑΣ
43 ΣΤΙΒΟΣ
1.500 μ.
ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2Ο ΓΕ.Λ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
44 ΣΤΙΒΟΣ
3.000 μ.
ΚΟΛΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ 6Ο ΕΠΑ.Λ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
45 ΣΤΙΒΟΣ
110 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΤΟΤΟΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΙΔ.ΕΚΠ.ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ
46 ΣΤΙΒΟΣ
400 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2Ο ΓΕ.Λ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
47 ΣΤΙΒΟΣ
2.000 μ. ΦΥΣ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΤΖΙΑΜΟΥΡΤΑΣ ΖΗΣΗΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
48 ΣΤΙΒΟΣ
ΥΨΟΣ
ΔΟΓΑΝΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΓΕ.Λ ΠΑΙΑΝΙΑΣ
49 ΣΤΙΒΟΣ
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΣΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΙΔ.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
50 ΣΤΙΒΟΣ
ΜΗΚΟΣ
ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΕ.Λ ΣΚΑΛΑΣ
51 ΣΤΙΒΟΣ
ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕ.Λ ΛΕΡΟΥ
52 ΣΤΙΒΟΣ
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
ΚΩΤΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΕ.Λ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
53 ΣΤΙΒΟΣ
ΔΙΣΚΟΣ
ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3Ο ΓΕ.Λ ΣΕΡΡΩΝ
54 ΣΤΙΒΟΣ
ΣΦΥΡΑ
ΖΙΩΓΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΕ.Λ ΝΙΓΡΙΤΑΣ
55 ΣΤΙΒΟΣ
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 2Ο ΕΠ.ΑΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
56 ΣΤΙΒΟΣ
100 μ.
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
57 ΣΤΙΒΟΣ
200 μ.
ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΑΓΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2Ο ΓΕ.Λ ΧΑΝΙΩΝ
58 ΣΤΙΒΟΣ
400 μ.
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΛΛΗ-ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
59 ΣΤΙΒΟΣ
800 μ.
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ
60 ΣΤΙΒΟΣ
1.500 μ.
ΧΑΝΤΖΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΕΚΠ.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
61 ΣΤΙΒΟΣ
3.000 μ.
ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 2Ο ΓΕ.Λ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
62 ΣΤΙΒΟΣ
110 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΘ.
63 ΣΤΙΒΟΣ
400 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΦΟΥΣΤΕΡΗ ΙΩΑΝΝΑ 2Ο ΓΕ.Λ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
64 ΣΤΙΒΟΣ
2.000 μ. ΦΥΣ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΙΔ.ΕΚΠ.ΣΕΡΡΩΝ
65 ΣΤΙΒΟΣ
ΥΨΟΣ
ΔΟΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1Ο ΓΕ.Λ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
66 ΣΤΙΒΟΣ
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 2Ο ΓΕ.Λ ΑΛΙΜΟΥ
67 ΣΤΙΒΟΣ
ΜΗΚΟΣ
ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ 4Ο ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
68 ΣΤΙΒΟΣ
ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1Ο ΓΕ.Λ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
69 ΣΤΙΒΟΣ
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
ΜΠΑΡΜΠΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1Ο ΕΠ.ΑΛ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
70 ΣΤΙΒΟΣ
ΔΙΣΚΟΣ
ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ ΓΕ.Λ Ν.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
71 ΣΤΙΒΟΣ
ΣΦΥΡΑ
ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 3Ο ΓΕ.Λ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
72 ΣΤΙΒΟΣ
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ ΓΕ.Λ Ν.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

Διακρίσεις έλαβαν οι:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  1. Θώμογλου Σάββας 200m πρόσθιο (4ο ΓΕ.Λ. Βέροιας)
  2. Ανδρέας Γεωργακόπουλος400m ελεύθερο (Παπαχαραλάμπειο)
  3. Παπαστάμος Απόστολος 400 m μικτή ατομική αγοριών (2ο ΓΕ.Λ. Χανίων)
  4. Μέτσιου Φωτεινή μικτή ατομική γυναικών (Παπαχαραλάμπειο)
  5. Ασπούγαλης Αρκάδιος-Γεώργιος 50 m πρόσθιο (Ελληνικό Κολλέγιο)
  6. Μπολάνος Παναγιώτης 200m ύπτιοι (Αθηναϊκή Αγωγή και Παιδεία)
  7. 4×100 μικτή ομαδική (Χρήστου, Ντάνος, Ασπούγαλης, Βουγιατζής)
  8. Ασπούγαλης Αρκάδιος-Γεώργιος 100 m πρόσθιο (Ελληνικό Κολλέγιο)
  9. Χρήστου Ιωάννης 100 m ύπτιο (1ο ΓΕ.Λ. Πετρούπολης)
  10. 4×100 μικτή ομαδική (2 αγόρια-2κορίτσια) (Καλογερή, Δαμασιώτη-Μπολάνος, Ασπούγαλης)

ΣΤΙΒΟΣ

  1. 1. Γρανιτσιώτης Ιωάννης στα 100 m (2ο ΓΕ.Λ. Αγ. Αναργύρων)
  2. 2. Πόστικα Ελίνα στο άλμα επι κοντώ (2ο ΓΕ.Λ. Αλίμου)
  3. 3. Τζένγκο Ελίνα στο ακόντιο (ΓΕ.Λ. Ν. Καλλικράτειας)
  4. 4. Καρύδη Σπυριδούλα στο τριπλούν (1ο ΓΕ.Λ. Κέρκυρας)
  5. 5. Σάντας Αντώνιος στο άλμα επι κοντώ (Ιδ. Διαμαντοπούλου)
  6. 6. Κεσσίδη Σοφία στο δίσκο (ΓΕ.Λ. Ν. Καλλικράτειας)
  7. 7. Δόση Παναγιώτα στο ύψος (1ο ΓΕ.Λ. Κέρκυρας)

Σύνολο χρυσών μεταλλίων :17

ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  1. Μπολάνος Παναγιώτης 50m ύπτιο (Αθηναϊκή Αγωγή και Παιδεία)
  2. Δρόσος Νικόλαος 50m ελεύθερο αγοριών (3ο ΓΕ.Λ. Τρικάλων)
  3. Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος 200 m ελεύθερο (Ελληνογερμανική Αγωγή)
  4. 4×100m ελεύθερο κοριτσιών (Καλογέρη, Τροχαλάκη,Χατζή, Μεντεκίδη)

ΣΤΙΒΟΣ

  1. Χάντζου Κωνσταντίνα στα 1500 m (Εκπ. Γιαννοπούλου)

Σύνολο Αργυρών Μεταλλίων : 5

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  1. Γεώργιος Βουγιατζής στα 100 m ελεύθερο (Αμερικάνικο Κολλέγειο)
  2. Κατσιάρα Αφροδίτη στα 400m ελεύθερο (Παπαχαραλάμπειο)
  3. Ντάνος Νικόλαος 200m πεταλούδα (Παπαχαραλάμπειο)
  4. Ζαμαριά Αγγελική 200 m πεταλούδα (4ο ΓΕ.Λ. Αργυρούππολης)
  5. Χατζή Μαρία 200 m μικτή ατομική (2ο ΓΕ.Λ. Ιωαννίνων)
  6. Σκυταλοδρομία 4×100 ελεύθερο αγοριών (Βουγιατζής, Ζαφειρόπουλος, Χρήστου, Μπολάνος)

ΣΤΙΒΟΣ

  1. Σπύρου Βασιλεία στα 3000m (2ο ΓΕ.Λ. Παλαιού Φαλήρου)
  2. Πανοπούλου Ιωάννα στα 800m. (Κολλέγιο Ψυχικού)
  3. Ζιώγας Θεόδωρος στην σφυροβολία (ΓΕ.Λ. Νιγρίτας Σερρών)
  4. Ομαδική σκυταλοδρομία κοριτσιών (100-200-300-400 m) Παπανδρέου, Τζόνσον, Δεληγιάννη, Πανοπούλου)
  5. Ποργιοπούλου Μαρίνα στα 2000 m φυσικά εμπόδια (Αριστοτέλειο Ιδ. Εκπαιδευτήριο Σερρών)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

  1. Κελεσίδης Γεώργιος στο δίζυγο (Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης)

Σύνολο Χάλκινων μεταλλίων : 12

Γενικό Σύνολο Μεταλλίων για την Ελλάδα: 34

Loading...
  • europalso

    ideascentral