Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων για τις απολυτήριες εξετάσεις της τελευταίας τάξης Γενικού Λυκείου στα μαθήματα που εξετάζονται σε πανελλήνιο επίπεδο και πανελλήνιες εξετάσεις ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄

ΠΑΙΔΕΙΑ 🕔17/04/2014 - 07:42 | Author: Newsroom

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ

«Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων για της απολυτήριες εξετάσεις της τελευταίας τάξης Γενικού Λυκείου στα μαθήματα που εξετάζονται σε πανελλήνιο επίπεδο και πανελλήνιες εξετάσεις ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄ (σχολικού έτους 2013-2014)»

Ορίζουμε ως Εξεταστικά Κέντρα της Περιφέρειάς μας για τη διεξαγωγή των πανελληνίων εξετάσεων των υποψηφίων ημερησίων και εσπερινών Γενικών Λυκείων και των υποψηφίων ημερησίων και εσπερινών ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄) σχολικού έτους 2013-2014, ανά Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης, τα εξής διδακτήρια:

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΡΑΜΑΣ

  1. 1ο Γενικό Λύκειο Δράμας (Κωδικός: 0951010), όπου θα εξεταστούν 134 υποψήφιοι του 1ου ΓΕ.Λ Δράμας.

  1. 2ο Γενικό Λύκειο Δράμας (Κωδικός: 0951020), όπου θα εξεταστούν 153 υποψήφιοι (138 υποψήφιοι του 2ου ΓΕ.Λ Δράμας και 15 υποψήφιοι του Εσπερινού ΓΕΛ Δράμας).
  2. 3ο Γενικό Λύκειο Δράμας (Κωδικός: 0951030), όπου θα εξεταστούν 154 υποψήφιοι (153 υποψήφιοι του 3ου ΓΕ.Λ Δράμας & 1 υποψήφιος ΕΠΑ.Λ-ΟΜΑΔΑ Β’ του 2ου ΕΠΑΛ Δράμας).
  3. 4ο Γενικό Λύκειο Δράμας (Κωδικός: 0951009), όπου θα εξεταστούν 162 υποψήφιοι (135 υποψήφιοι του 4ου ΓΕ.Λ Δράμας & 27 υποψήφιοι του Μουσικού ΓΕΛ Δράμας).
  4. Γενικό Λύκειο Δοξάτου (Κωδικός: 0951040), όπου θα εξεταστούν 62 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Δοξάτου.
  5. Γενικό Λύκειο Καλαμπακίου (Κωδικός: 0956010), όπου θα εξεταστούν 42 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Καλαμπακίου.
  6. Γενικό Λύκειο Κ. Νευροκοπίου (Κωδικός: 0953010), όπου θα εξεταστούν 19 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Κ.Νευροκοπίου.
  7. Γενικό Λύκειο Προσοτσάνης (Κωδικός: 0954010), όπου θα εξεταστούν 65 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Προσοτσάνης.
  8. Λυκειακές Τάξεις Γυμνασίου Νικηφόρου (Κωδικός: 0957010), όπου θα εξεταστούν 21 υποψήφιοι (15 υποψήφιοι των Λ.Τ. Γ/σίου Νικηφόρου και 6 υποψήφιοι των Λ.Τ. Γ/σίου Παρανεστίου).

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εβρου

  1. 1ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης (Κωδικός: 1151010),όπου θα εξεταστούν 145 υποψήφιοι (132 υποψήφιοι του 1ου ΓΕ.Λ Αλεξ/πολης, 10 υποψήφιοι του Εσπερινού ΓΕ.Λ Αλεξ/πολης και 3 υποψήφιοι του 3ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ Αλεξανδρούπολης-ΟΜΑΔΑ Β΄).
  2. 2ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης (Κωδικός: 1151001), όπου θα εξεταστούν 127 υποψήφιοι του 2ου ΓΕ.Λ Αλεξ/πολης
  3. 3ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης (Κωδικός: 1151009), όπου θα εξεταστούν 118 υποψήφιοι του 3ου ΓΕ.Λ Αλεξ/πολης.
  4. 4ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης (Κωδικός: 1190060), όπου θα εξεταστούν 110 υποψήφιοι (97 υποψήφιοι του 4ου ΓΕ.Λ Αλεξ/πολης, 7 υποψήφιοι του 1ου ΕΠΑ.Λ Αλεξ/πολης-ΟΜΑΔΑ Β΄ και 6 υποψήφιοι του 2ου ΕΠΑ.Λ Αλεξ/πολης-ΟΜΑΔΑ Β΄).
  5. Γενικό Λύκειο Φερών (Κωδικός: 1157010), όπου θα εξεταστούν 40 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Φερών.
  6. Γενικό Λύκειο Σουφλίου (Κωδικός: 1156010), όπου θα εξεταστούν 50 υποψήφιοι (43 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Σουφλίου και 7 υποψήφιοι τουΓΕ.Λ Τυχερού).
  7. Γενικό Λύκειο Σαμοθράκης (Κωδικός: 1155010), όπου θα εξεταστούν 9 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Σαμοθράκης.
  8. Γενικό Λύκειο Διδυμοτείχου (Κωδικός: 1152010), όπου θα εξεταστούν 74 (67 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Διδυμοτείχου, 3 υποψήφιοι των Λυκειακών Τάξεων του Γυμνασίου Μεταξάδων και 4 υποψήφιοι του 1ου ΕΠΑΛ Διδυμοτείχου) .
  9. Γενικό Λύκειο Δικαίων (Κωδικός: 1153010), όπου θα εξεταστούν 13 υποψήφιοι τουΓΕ.Λ Δικαίων.
  10. Γενικό Λύκειο Ν. Βύσσας (Κωδικός: 1158010), όπου θα εξεταστούν 17 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Ν. Βύσσας.
  11. 1ο Γενικό Λύκειο Ορεστιάδας (Κωδικός: 1154010), όπου θα εξεταστούν 99 υποψήφιοι του1ου ΓΕ.Λ Ορεστιάδας.
  12. 2ο Γενικό Λύκειο Ορεστιάδας (Κωδικός: 1154011),όπου θα εξεταστούν 93 υποψήφιοι (79 υποψήφιοι του 2ου ΓΕ.Λ Ορεστιάδας, 6 υποψήφιοι του 1ου ΕΠΑ.Λ Ορεστιάδας-ΟΜΑΔΑ Β΄,5 υποψήφιοι του Εσπερινού ΓΕ.Λ Ορεστιάδας και 3 υποψήφιοι του 2ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ Ορεστιάδας-ΟΜΑΔΑ Β΄).

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας

  1. 1ο Γενικό Λύκειο Καβάλας (Κωδικός: 2151010), όπου θα εξετασθούν 144 υποψήφιοι του 1ου ΓΕ.Λ Καβάλας.
  2. 3ο Γενικό Λύκειο Καβάλας (Κωδικός: 2151020), όπου θα εξετασθούν 165υποψήφιοι (82 υποψήφιοι του 3ου ΓΕ.Λ Καβάλας, 83 υποψήφιοι του 5ου ΓΕ.Λ Καβάλας
  3. 6ο Γενικό Λύκειο Καβάλας (Κωδικός: 2151009), όπου θα εξετασθούν 213υποψήφιοι (119 υποψήφιοι του 6ου ΓΕ.Λ Καβάλας, 13 υποψήφιοι του Μουσικού ΓΕ.Λ Καβάλας και 81 υποψήφιοι του 2ου Γενικού Λυκείου Καβάλας).
  4. Γενικό Λύκειο Κρηνίδων (Κωδικός: 2157010), όπου θα εξετασθούν 58υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Κρηνίδων.
  5. Γενικό Λύκειο Ελευθερούπολης (Κωδικός: 2152010), όπου θα εξετασθούν 112υποψήφιοι (90 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Ελευθερούπολης και 22 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Νικήσιανης).
  6. Γενικό Λύκειο Ποδοχωρίου (Κωδικός: 2155010), όπου θα εξετασθούν 27υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Ποδοχωρίου.
  7. Γενικό Λύκειο Νέας Περάμου (Κωδικός: 2160010), όπου θα εξετασθούν 50υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Νέας Περάμου.
  8. Γενικό Λύκειο Χρυσούπολης (Κωδικός: 2153010), όπου θα εξετασθούν 114υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Χρυσούπολης.
  9. Γενικό Λύκειο Λιμένα Θάσου (Κωδικός: 2154010), όπου θα εξετασθούν 51υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Λιμένα Θάσου.
  10. Γενικό Λύκειο Λιμεναρίων Θάσου (Κωδικός: 2158010), όπου θα εξετασθούν 25 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Λιμεναρίων Θάσου.

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ξάνθης

  1. 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης (Κωδικός: 3751010), όπου θα εξεταστούν 171υποψήφιοι (161 υποψήφιοι του 1ου ΓΕ.Λ Ξάνθης και 10 υποψήφιοι των Λυκειακών Τάξεων του Μουσικού Γυμνασίου Ξάνθης).
  2. 2ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης (Κωδικός: 3751020), όπου θα εξεταστούν 197 υποψήφιοι (189 υποψήφιοι του 2ου ΓΕ.Λ Ξάνθης και 8 υποψήφιοι του Εσπερινού ΓΕ.Λ Ξάνθης).
  3. 3ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης (Κωδικός: 3751025), όπου θα εξεταστούν 204 υποψήφιοι (196 υποψήφιοι του 3ου ΓΕ.Λ Ξάνθης και του Ιδιωτικού Μειονοτικού Λυκείου Ξάνθης, και 8 υποψήφιοι του Εκκλησιαστικού ΓΕ.Λ Ξάνθης).
  4. 4ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης (Κωδικός: 3790040), όπου θα εξεταστούν 97 υποψήφιοι (86 υποψήφιοι του 4ου Γεν. Λυκείου Ξάνθης, 3 υποψήφιοι του 1ου ΕΠΑ.Λ Ξάνθης-ΟΜΑΔΑ Β, και 8 υποψήφιοι του 2ου ΕΠΑΛ Ξάνθης-ΟΜΑΔΑ Β.
  5. Γενικό Λύκειο Αβδήρων Ξάνθης (Κωδικός: 3753010), όπου θα εξεταστούν 42 υποψήφιοι (24 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Αβδήρων Ξάνθης και 18 υποψήφιοι του Ιδιωτικού ΓΕΛ ΑΞΙΟΝ).
  6. Γενικό Λύκειο Γλαύκης Ξάνθης (Κωδικός: 3754090), όπου θα εξεταστούν 36 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Γλαύκης και του Ιεροσπουδαστηρίου Εχίνου.
  7. Γενικό Λύκειο Σταυρούπολης Ξάνθης (Κωδικός: 3752010), όπου θα εξεταστούν 11 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Σταυρούπολης.

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης

  1. 1οΓενικό Λύκειο Κομοτηνής (Κωδικός: 4251010), όπου θα εξετασθούν 172 υποψήφιοι του 1ου ΓΕ.Λ Κομοτηνής.
  2. 2οΓενικό Λύκειο Κομοτηνής (Κωδικός: 4251020), όπου θα εξετασθούν 187 υποψήφιοι (131 υποψήφιοι του 2ου ΓΕ.Λ Κομοτηνής και 56 υποψήφιοι του 1ου ΕΠΑ.Λ Κομοτηνής-ΟΜΑΔΑ Β).
  3. 3οΓενικό Λύκειο Κομοτηνής (Κωδικός: 4251009), όπου θα εξετασθούν 196 υποψήφιοι (175 υποψήφιοι του 3ου ΓΕ.Λ Κομοτηνής, 8 υποψήφιοι του 2ου ΕΠΑΛ Κομοτηνής-ΟΜΑΔΑ Β και 13 υποψήφιοι του Εσπερινού ΕΠΑΛ Κομοτηνής-ΟΜΑΔΑ Β).
  4. Μουσικό Λύκειο Κομοτηνής (Κωδικός: 4251046), όπου θα εξετασθούν 123 υποψήφιοι (24 υποψήφιοι του Μουσικού Λυκείου Κομοτηνής και 33 υποψήφιοι του Ιεροσπουδαστηρίου Κομοτηνής και 66 υποψήφιοι Μειονοτικού Λυκείου Κομοτηνής).
  5. Γενικό Λύκειο ΔΕ Σαπών (Κωδικός: 4252010), όπου θα εξετασθούν 52 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ ΔΕ Σαπών.
  6. Γενικό Λύκειο Ξυλαγανής(Κωδικός: 4254010), όπου θα εξετασθούν 17 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Ξυλαγανής.
  7. Γενικό Λύκειο Ιάσμου(Κωδικός: 4253010), όπου θα εξετασθούν 38 υποψήφιοι του ΓΕ.Λ Ιάσμου.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ Δ/ΝΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

κ.α.α. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΖΑΣΤΑΣ

Loading...
  • europalso

    ideascentral