• Δείτε τις περιοχές πρόσληψης αναπληρωτών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

    ΠΑΙΔΕΙΑ 🕔21/08/2017 - 09:44 | Author: Newsroom

    : Από στιγμή σε στιγμή αναμένεται να να ανακοινωθούν οι κατάταξης και η εγκύκλιος των των αναπληρωτών.

    Θα ακολουθήσουν οι δηλώσεις των περιοχών από τους αναπληρωτές (με το χρονικό όριο να λήγει στις 28 ή 29 Αυγούστου), ενώ η πολιτική ηγεσία του υπουργείου δεσμεύτηκε ότι στις 5 Σεπτεμβρίου θα γίνει πρόσληψη του 70% των αναπληρωτών εκπαιδευτικών.

    Πίνακες και αιτήσεις αναπληρωτών 2017: Όλα τα νέα και οι ημερομηνίες στο iPaideia.gr

    ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

    Α/Α

    ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ *

    ΝΟΜΟΣ / ΔΗΜΟΙ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

    1

    Α΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΘΗΝΑΙΩΝ / ΒΥΡΩΝΟΣ / ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ / ΔΑΦΝΗΣ – ΥΜΗΤΤΟΥ / ΖΩΓΡΑΦΟΥ / ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ / ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ / ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ

    Α’ ΑΘΗΝΑΣ

    2

    Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ / ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ / ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ / ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ / ΚΗΦΙΣΙΑΣ / ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΠΕΥΚΗΣ / ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ / ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ / ΠΑΠΑΓΟΥ – ΧΟΛΑΡΓΟΥ / ΠΕΝΤΕΛΗΣ / ΦΙΛΟΘΕΗΣ – ΨΥΧΙΚΟΥ / ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

    Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

    3

    Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ / ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ / ΑΙΓΑΛΕΩ / ΙΛΙΟΥ / ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ / ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ / ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

    Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    4

    Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ / ΑΛΙΜΟΥ / ΓΛΥΦΑΔΑΣ / ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ / ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ / ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΤΑΥΡΟΥ / ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ / ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

    Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    5

    Α΄ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΒΑΡΗΣ – ΒΟΥΛΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ / ΚΡΩΠΙΑΣ / ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ / ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ / ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ / ΠΑΙΑΝΙΑΣ / ΠΑΛΛΗΝΗΣ / ΡΑΦΗΝΑΣ – ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ / ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ / ΣΠΑΤΩΝ – ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ

    ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

    6

    Β΄ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΑΧΑΡΝΩΝ / ΔΙΟΝΥΣΟΥ / ΩΡΩΠΟΥ

    7

    ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ / ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ / ΜΑΝΔΡΑΣ – ΕΙΔΥΛΛΙΑΣ / ΜΕΓΑΡΕΩΝ / ΦΥΛΗΣ

    ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

    8

    Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ / ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ / ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ / ΠΕΙΡΑΙΩΣ / ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

    ΠΕΙΡΑΙΑ

    9

    Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

    ΑΓΚΙΣΤΡΙΟΥ / ΑΙΓΙΝΑΣ / ΚΥΘΗΡΩΝ / ΠΟΡΟΥ / ΣΠΕΤΣΩΝ / ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ / ΥΔΡΑΣ

    10

    Α΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ / ΘΕΡΜΗΣ / ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ / ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ / ΠΥΛΑΙΑΣ – ΧΟΡΤΙΑΤΗ

    ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    11

    Β΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ / ΒΟΛΒΗΣ / ΔΕΛΤΑ / ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ / ΛΑΓΚΑΔΑ / ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ / ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ / ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ / ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

    ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    12

    ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

    ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

    13

    ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    14

    ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    15

    ΑΡΤΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΑΡΤΑΣ

    ΑΡΤΑΣ

    16

    ΑΧΑΪΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ

    ΑΧΑΪΑΣ

    17

    ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    18

    ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    ΝΟΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    19

    ΔΡΑΜΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

    ΔΡΑΜΑΣ

    20

    Α΄ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΡΟΔΟΥ

    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    21

    Β΄ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΚΩ

    22

    Γ΄ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΚΑΛΥΜΝΙΩΝ

    23

    Δ΄ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΑΓΑΘΟΝΗΣΙΟΥ / ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ / ΚΑΡΠΑΘΟΥ / ΚΑΣΟΥ / ΛΕΙΨΩΝ / ΛΕΡΟΥ / ΜΕΓΙΣΤΗΣ / ΝΙΣΥΡΟΥ / ΠΑΤΜΟΥ / ΣΥΜΗΣ / ΤΗΛΟΥ / ΧΑΛΚΗΣ

    24

    ΕΒΡΟΥ

    ΝΟΜΟΥ ΕΒΡΟΥ

    ΕΒΡΟΥ

    25

    Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

    ΔΙΡΦΥΩΝ – ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ / ΕΡΕΤΡΙΑΣ / ΙΣΤΙΑΙΑΣ – ΑΙΔΗΨΟΥ / ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ – ΛΙΜΝΗΣ – ΑΓ. ΑΝΝΑΣ / ΧΑΛΚΙΔΕΩΝ

    ΕΥΒΟΙΑΣ

    26

    Β΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

    ΚΑΡΥΣΤΟΥ / ΚΥΜΗΣ – ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ / ΣΚΥΡΟΥ

    27

    ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    28

    ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    ΝΟΜΟΥ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    29

    ΗΛΕΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ

    ΗΛΕΙΑΣ

    30

    ΗΜΑΘΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΗΜΑΘΙΑΣ

    ΗΜΑΘΙΑΣ

    31

    ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    32

    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    33

    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    ΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    34

    ΚΑΒΑΛΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ

    ΚΑΒΑΛΑΣ

    35

    ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    36

    ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    37

    ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    38

    Α΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    39

    Β΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΙΘΑΚΗΣ

    40

    ΚΙΛΚΙΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ

    ΚΙΛΚΙΣ

    41

    ΚΟΖΑΝΗΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

    ΚΟΖΑΝΗΣ

    42

    ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    43

    Α΄ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΚΙΜΩΛΟΥ / ΜΗΛΟΥ / ΣΕΡΙΦΟΥ / ΣΙΦΝΟΥ

    ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    44

    Β΄ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΑΝΑΦΗΣ / ΘΗΡΑΣ / ΙΗΤΩΝ / ΣΙΚΙΝΟΥ / ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ

    45

    Γ΄ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΑΜΟΡΓΟΥ / ΝΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΙΚΡΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    46

    Δ΄ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΑΝΔΡΟΥ / ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ / ΚΕΑΣ / ΚΥΘΝΟΥ / ΜΥΚΟΝΟΥ / ΠΑΡΟΥ / ΣΥΡΟΥ – ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ / ΤΗΝΟΥ

    47

    ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    48

    ΛΑΡΙΣΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ

    ΛΑΡΙΣΑΣ

    49

    ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    ΝΟΜΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    50

    Α΄ ΛΕΣΒΟΥ

    ΛΕΣΒΟΥ

    ΛΕΣΒΟΥ

    51

    Β΄ ΛΕΣΒΟΥ

    ΑΓ. ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ / ΛΗΜΝΟΥ

    52

    ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    53

    Α΄ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    ΒΟΛΟΥ / ΑΛΜΥΡΟΥ / ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ / ΖΑΓΟΡΑΣ – ΜΟΥΡΕΣΙΟΥ / ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ

    ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    54

    Β΄ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    ΑΛΟΝΝΗΣΟΥ / ΣΚΙΑΘΟΥ / ΣΚΟΠΕΛΟΥ

    55

    ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΡΑΚΗΣ

    Περιλαμβάνει συγκεκριμένα Σχολεία Β/θμιας Εκπ/σης

    των Νομών Έβρου, Ξάνθης και Ροδόπης.

    (Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα του Συντονιστικού Γραφείου Μειονοτικών Σχολείων http://www.syntonistiko.compulaw.gr)

    56

    ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    57

    ΞΑΝΘΗΣ

    ΝΟΜΟΥ ΞΑΝΘΗΣ

    ΞΑΝΘΗΣ

    58

    ΠΕΛΛΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ

    ΠΕΛΛΑΣ

    59

    ΠΙΕΡΙΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΠΙΕΡΙΑΣ

    ΠΙΕΡΙΑΣ

    60

    ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    61

    ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    62

    ΡΟΔΟΠΗΣ

    ΝΟΜΟΥ ΡΟΔΟΠΗΣ

    ΡΟΔΟΠΗΣ

    63

    Α΄ ΣΑΜΟΥ

    ΣΑΜΟΥ

    ΣΑΜΟΥ

    64

    Β΄ ΣΑΜΟΥ

    ΙΚΑΡΙΑΣ / ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ

    65

    ΣΕΡΡΩΝ

    ΝΟΜΟΥ ΣΕΡΡΩΝ

    ΣΕΡΡΩΝ

    66

    ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    ΝΟΜΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    67

    ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    68

    ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    69

    ΦΩΚΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ

    ΦΩΚΙΔΑΣ

    70

    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    71

    ΧΑΝΙΩΝ

    ΝΟΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ

    ΧΑΝΙΩΝ

    72

    Α΄ ΧΙΟΥ

    ΧΙΟΥ

    ΧΙΟΥ

    73

    Β΄ ΧΙΟΥ

    ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ / ΨΑΡΩΝ

    * Σημειώνεται ότι οι Περιοχές Πρόσληψης της Β/θμιας Εκπ/σης εμφανίζονται στην Αίτηση-Δήλωση με την προσθήκη των χαρακτήρων «Β-» στην αρχή των Περιοχών αυτών.
    π.χ. Η Α΄ περιοχή πρόσληψης της Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Σάμου αποτυπώνεται ως “Β-Α΄ Σάμου”.

    ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

    Α/Α

    ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ *

    ΝΟΜΟΣ / ΔΗΜΟΙ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε.

    1

    Α΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΘΗΝΑΙΩΝ / ΒΥΡΩΝΟΣ / ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ / ΔΑΦΝΗΣ-ΥΜΗΤΤΟΥ / ΖΩΓΡΑΦΟΥ / ΗΛΙΟΥΠΟΛΕΩΣ / ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ / ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

    Α΄ ΑΘΗΝΑΣ

    2

    Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ / ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ / ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ / ΚΗΦΙΣΙΑΣ / ΠΕΝΤΕΛΗΣ / ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΨΥΧΙΚΟΥ / ΠΑΠΑΓΟΥ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ / ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ / ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ / ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ / ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ / ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

    Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

    3

    Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΙΓΑΛΕΩ / ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ / ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ / ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ / ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ / ΙΛΙΟΥ / ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

    Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    4

    Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ / ΑΛΙΜΟΥ / ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ / ΓΛΥΦΑΔΑΣ / ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ / ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ / ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ / ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΤΑΥΡΟΥ

    Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ

    5

    ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ

    ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

    6

    Α΄ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΚΡΩΠΙΑΣ / ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ / ΠΑΙΑΝΙΑΣ / ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ / ΣΠΑΤΩΝ-ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ / ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ / ΠΑΛΛΗΝΗΣ / ΡΑΦΗΝΑΣ-ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ / ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ / ΒΑΡΗΣ-ΒΟΥΛΑΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

    ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

    7

    Β΄ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΩΡΩΠΟΥ / ΔΙΟΝΥΣΟΥ / ΑΧΑΡΝΩΝ

    8

    ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

    9

    ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    ΑΡΚΑΔΙΑΣ

    10

    ΑΡΤΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ

    ΑΡΤΑΣ

    11

    ΑΧΑΪΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ

    ΑΧΑΪΑΣ

    12

    ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    ΒΟΙΩΤΙΑΣ

    13

    ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    ΓΡΕΒΕΝΩΝ

    14

    ΔΡΑΜΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

    ΔΡΑΜΑΣ

    15

    ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

    ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ / ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ / ΜΑΝΔΡΑΣ-ΕΙΔΥΛΛΙΑΣ / ΜΕΓΑΡΕΩΝ / ΦΥΛΗΣ

    ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

    16

    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

    17

    ΕΒΡΟΣ

    ΝΟΜΟΣ ΕΒΡΟΥ

    ΕΒΡΟΥ

    18

    ΕΥΒΟΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ

    ΕΥΒΟΙΑΣ

    19

    ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

    20

    ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    ΝΟΜΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    ΖΑΚΥΝΘΟΥ

    21

    ΗΛΕΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΗΛΕΙΑΣ

    ΗΛΕΙΑΣ

    22

    ΗΜΑΘΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

    ΗΜΑΘΙΑΣ

    23

    ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    ΝΟΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    24

    Α΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ / ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ / ΠΥΛΑΙΑΣ – ΧΟΡΤΙΑΤΗ / ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ / ΘΕΡΜΗΣ

    ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

    25

    Β΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

    ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ / ΕΥΟΣΜΟΥ / ΝΕΑΠΟΛΗΣ / ΣΥΚΕΩΝ / ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ / ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ / ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ / ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ / ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ / ΔΕΛΤΑ / ΒΟΛΒΗΣ / ΛΑΓΚΑΔΑ

    ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

    26

    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

    27

    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

    28

    ΚΑΒΑΛΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

    ΚΑΒΑΛΑΣ

    29

    ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

    30

    ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

    31

    ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    ΚΕΡΚΥΡΑΣ

    32

    Α΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    33

    Β΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

    ΙΘΑΚΗΣ

    34

    ΚΙΛΚΙΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

    ΚΙΛΚΙΣ

    35

    ΚΟΖΑΝΗΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

    ΚΟΖΑΝΗΣ

    36

    ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

    37

    ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    ΚΥΚΛΑΔΩΝ

    38

    ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    ΛΑΚΩΝΙΑΣ

    39

    ΛΑΡΙΣΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

    ΛΑΡΙΣΑΣ

    40

    ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    ΛΑΣΙΘΙΟΥ

    41

    Α΄ ΛΕΣΒΟΥ

    ΛΕΣΒΟΥ

    ΛΕΣΒΟΥ

    42

    Β΄ ΛΕΣΒΟΥ

    ΛΗΜΝΟΥ / ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

    ΛΕΣΒΟΥ

    43

    ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    ΛΕΥΚΑΔΑΣ

    44

    Α΄ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    ΒΟΛΟΥ / ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ / ΖΑΓΟΡΑΣ – ΜΟΥΡΕΣΙΟΥ / ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ / ΑΛΜΥΡΟΥ

    ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    45

    Β΄ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

    ΣΚΙΑΘΟΥ / ΣΚΟΠΕΛΟΥ / ΑΛΟΝΝΗΣΟΥ

    46

    ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΘΡΑΚΗΣ

    Περιλαμβάνει συγκεκριμένα Δημοτικά Σχολεία

    των Νομών Έβρου, Ξάνθης και Ροδόπης.

    (Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα του Συντονιστικού Γραφείου Μειονοτικών Σχολείων http://www.syntonistiko.compulaw.gr)

    47

    ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

    48

    ΞΑΝΘΗΣ

    ΝΟΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

    ΞΑΝΘΗΣ

    49

    Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

    ΠΕΙΡΑΙΩΣ / ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ / ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ / ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ / ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

    ΠΕΙΡΑΙΑ

    50

    Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

    ΑΙΓΙΝΑΣ / ΣΠΕΤΣΩΝ / ΠΟΡΟΥ / ΥΔΡΑΣ / ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ / ΚΥΘΗΡΩΝ / ΑΓΚΙΣΤΡΙΟΥ

    51

    ΠΕΛΛΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΠΕΛΛΑΣ

    ΠΕΛΛΑΣ

    52

    ΠΙΕΡΙΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ

    ΠΙΕΡΙΑΣ

    53

    ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    ΠΡΕΒΕΖΑΣ

    54

    ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    55

    ΡΟΔΟΠΗΣ

    ΝΟΜΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ

    ΡΟΔΟΠΗΣ

    56

    Α΄ ΣΑΜΟΥ

    ΣΑΜΟΥ

    ΣΑΜΟΥ

    57

    Β΄ ΣΑΜΟΥ

    ΙΚΑΡΙΑΣ / ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ

    58

    ΣΕΡΡΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ

    ΣΕΡΡΩΝ

    59

    ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    60

    ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

    61

    ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    ΦΛΩΡΙΝΑΣ

    62

    ΦΩΚΙΔΑΣ

    ΝΟΜΟΣ ΦΩΚΙΔΑΣ

    ΦΩΚΙΔΑΣ

    63

    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    ΝΟΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    64

    ΧΑΝΙΩΝ

    ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

    ΧΑΝΙΩΝ

    65

    Α΄ ΧΙΟΥ

    ΧΙΟΥ

    ΧΙΟΥ

    66

    Β΄ ΧΙΟΥ

    ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ / ΨΑΡΩΝ

    Loading...
  • Δίκτυο ανεξάρτητων διαφημίσεων
    loading...