Το σημερινό πρόγραμμα προβολών του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης

🕔12/11/2016 09:55

Δέκατη μέρα σήμερα για το 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης. Το πρόγραμμα προβολών έχει ως εξής:

OΛYMΠION
13:00 Ο Δράκος - 99'
Νίκος Κούνδουρος

15:30 Δολοφονικά αμαξίδια - 105'
Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία

17:45 Γυρίζοντας τον κόσμο - 102'
Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα

20:30 Little Men - 85'
Άιρα Σακς, ΗΠΑ

22:30 Personal shopper: Προσωπική βοηθός - 115'
Ολιβιέ Ασαγιάς, Γαλλία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:15 Σκοτεινό ζώο - 107'
Φελίπε Γκερέρο, Κολομβία-Αργεντινή-Ολλανδία-Γερμανία-Ελλάδα

15:45 Το χρονικό ενός μοναχικού παιδιού - 79'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

17:30 Όλες οι πόλεις του Βορρά - 100'
Ντάνε Κόμλιεν, Σερβία-Βοσνία & Ερζεγοβίνη- Μαυροβούνιο

19:45 Οι ερημίτες - 111'
Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία

22:45 Χουάν Μορέιρα - 102'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Γράμματα απ’ το μέτωπο - 105'
Ίβο Μ. Φερέιρα, Πορτογαλία

15:30 Αποχωρισμός - 78'
Ναβίντ Μαχμουντί , Ιράν-Αφγανιστάν

17:30 Νοτιάς - 100'
Τάσος Μπουλμέτης, Ελλάδα

20:00 Πλατεία Αμερικής - 86'
Γιάννης Σακαρίδης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία-Γερμανία

22:30 Η Κέιτ παίζει την Κριστίν - 110'
Ρόμπερτ Γκριν, ΗΠΑ

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Η μεγάλη νύχτα του Φρανσίσκο Σάνκτις - 78'
Φρανσίσκο Μάρκες, Αντρέα Τέστα, Αργεντινή

15:15 Σιωπηρό πάθος - 126'
Τέρενς Ντέιβις, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο

18:00 Χεσούς - 83'
Φερνάντο Γκουτσόνι, Γαλλία-Χιλή-Γερμανία-Ελλάδα-Κολομβία

20:30 Harmonium - 118'
Κότζι Φουκάντα, Ιαπωνία-Γαλλία

23:00 Ο πιστός - 118'
Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία

TZON KAΣΣABETHΣ
13:15 Ο μαθητευόμενος - 96'
Τζουνφένγκ Μπο, Σιγκαπούρη-Γερμανία- Γαλλία-Χονγκ Κονγκ-Κατάρ

15:15 Ο ορνιθολόγος - 118'
Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Πορτογαλία-Γαλλία-Βραζιλία

17:45 Ο θάνατος του Λουδοβίκου ΙΔ’ - 114'
Αλμπέρ Σέρα, Γαλλία-Πορτογαλία-Ισπανία

20:15 Ερμία και Ελένη - 87'
Ματίας Πινιέιρο, ΗΠΑ-Αργεντινή

22:15 Τραγούδι αγάπης - 85'
Σο Γιονγκ Κιμ, ΗΠΑ

24:00 Τα μεσάνυχτα θα πάρω την ψυχή σου - 81'
Ζοζέ Μουζίκα Μαρίνς, Βραζιλία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
10:00 Moderation - 149'
Άνια Κίρσνερ, Ελλάδα-Ιταλία-Αίγυπτος-Μεγ. Βρετανία

13:00 Ναυτία - 116'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

15:30 Γιος - 29'
Χρίστο Σιμεόνοφ, Βουλγαρία

15:30 Ένα νέο σπιτικό - 15'
Ζίγκα Βιρτς, Σλοβενία

15:30 Μετάβαση - 21'
Μίλιτσα Τόμοβιτς, Σερβία

15:30 Μια βραδιά στο Τοκορίκι - 18'
Ροξάνα Στρόε, Ρουμανία

15:30 Το θηρίο - 14'
Μίροσλαβ Σικάβιτσα, Κροατία

18:00 Home Sweet Home - 91'
Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ

20:30 Μέγας ο κόσμος - 101'
Ρεχά Ερντέμ, Τουρκία

23:00 Άλμπουμ - 104'
Μεχμέτ Τζαν Μέρτογλου, Τουρκία-Γαλλία-Ρουμανία

Συνέχεια του άρθρου
Διαφημίσεις (Ανεξάρτητο Δίκτυο)
Όλα τα μεταπτυχιακά σε ένα site !