Το σημερινό πρόγραμμα προβολών της τελευταίας ημέρας του 57ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου

🕔13/11/2016 11:11

Τελευταία ημέρα προβολών η σημερινή για το 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

OΛYMΠION
19:00 Η χορεύτρια - 108'
Στεφανί ντι Τζουστό, Γαλλία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30 Επάγγελμα ρεπόρτερ - 119'
Μικελάντζελο Αντονιόνι

13:00 Οι ερημίτες - 111'
Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία

15:30 Ανισέτο - 82'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

17:15 Μπάρακα και Μπάρακα - 88'
Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία

19:30 Ο πιστός - 118'
Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία

22:00 Αν και νύχτα - 154'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς

TΩNIA MAPKETAKH
13:15 Βασιλιάς των Βέλγων - 94'
Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία

15:15 Δολοφονικά αμαξίδια - 105'
Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία

17:30 Χαμένοι στο Παρίσι - 84'
Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία

19:30 Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96'
Κιμ Νουέν

21:30 Κριστίν - 119'
Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Μισθοφόρος - 103'
Σάσα Βολφ, Γαλλία

15:30 Γυρίζοντας τον κόσμο - 102'
Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα

18:00 Το κορίτσι δίχως χέρια - 76'
Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία

20:30 Little Men - 85'
Άιρα Σακς, ΗΠΑ

22:30 Γάτος - 119'
Χεντλ Κλάους , Αυστρία

TZON KAΣΣABETHΣ
12:45 Οι ονειρεμένοι - 89'
Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία

15:00 Smoke in the Water - 24'
Σπυρίδων Παπασπύρου, Ελλάδα

15:00 Twist - 15'
Μιχάλης Παπαντωνόπουλος, Ελλάδα

15:00 Ummi - 15'
Νίκος Αυγουστίδης, Ελλάδα

15:00 Αίνιγμα - 10'
Αντώνης Ντούσιας, Άρης Φατούρος, Ελλάδα

15:00 Αλεπού - 28'
Ζακλίν Λέντζου, Ελλάδα

15:00 Αντίδοτον - 12'
Μιχάλης Χαπέσιης, Κύπρος

15:00 Αόρατος - 29'
Κώστας Γεραμπίνης, Ελλάδα

15:00 Η Χέλγκα είναι στο Λουντ - 20'
Θέλγια Πετράκη

15:00 Ο αγρότης - 16'
Στάθης Αποστόλου, Ελλάδα

15:00 Το νανούρισμα της Μαρίας - 19'
Ντίνος Παναγόκος, Ελλάδα

19:00 3000 - 20'
Αντώνης Τσώνης, Ελλάδα-Αυστραλία

19:00 Felicita - 10'
Γιάννης Ζαφείρης, Ελλάδα

19:00 Γενέθλια - 13'
Δημήτρης Κατσιμίρης, Ελλάδα

19:00 Η Αλίκη στο καφέ - 18'
Δημήτρης Νάκος, Ελλάδα

19:00 Ι.Χ.Θ.Υ.Σ. - 19'
Χρύσανθος Μαργώνης, Ελλάδα

19:00 Κορίτσια της θάλασσας - 13'
Σήφης Μάινας, Ελλάδα

19:00 Κύβος - 24'
Αλέξανδρος Σκούρας, Ελλάδα

19:00 Μάγδα - 20'
Δημήτρης Ζούρας

19:00 Νηπενθές - 14'
Γιάννης Συμβώνης, Ελλάδα

19:00 Ρήξη Τυμπάνου - 19'
Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης, Ελλάδα

19:00 Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου - 16'
Κατερίνα Καλκετενίδη, Ελλάδα-ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Block C - 90'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

15:30 Home Sweet Home - 91'
Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ

18:00 Ναυτία - 116'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

20:30 Στάχτες - 115'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία

Συνέχεια του άρθρου
Διαφημίσεις (Ανεξάρτητο Δίκτυο)
Όλα τα μεταπτυχιακά σε ένα site !