Όσα θα δείτε σήμερα στο 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης

🕔11/11/2016 05:53

Για ένατη μέρα συνεχίζεται το 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης με την πόλη να ζει στους ρυθμούς του και τις παράλληλες εκδηλώσεις του.

Το πρόγραμμα για σήμερα Παρασκευή διαμορφώνεται ως εξής:

OΛYMΠION

13:30 Τραγούδι αγάπης - 85'
Σο Γιονγκ Κιμ, ΗΠΑ

15:30 Χεσούς - 83'
Φερνάντο Γκουτσόνι, Γαλλία-Χιλή-Γερμανία-Ελλάδα-Κολομβία

18:00 Πλατεία Αμερικής - 86'
Γιάννης Σακαρίδης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία-Γερμανία

20:30 Ο θάνατος του Λουδοβίκου ΙΔ’ - 114'
Αλμπέρ Σέρα, Γαλλία-Πορτογαλία-Ισπανία

23:00 Κριστίν - 119'
Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:15 Είμαστε η σάρκα - 80'
Εμιλιάνο Ρότσα Μίντερ , Μεξικό

15:00 Σκοτεινή είναι η νύχτα - 85'
Τιμ Σάτον , ΗΠΑ

17:00 Η τελευταία ευκαιρία - 113'
Λεοπόλντ Λίντμπεργκ

19:30 Οι ονειρεμένοι - 89'
Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία

21:30 Η κλούβα - 97'
Μοχάμεντ Ντιάμπ, Αίγυπτος-Γαλλία-Γερμανία

TΩNIA MAPKETAKH

13:00 Mimosas - 95'
Όλιβερ Λάσε , Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία-Κατάρ

15:00 Όντως φιλιούνται; - 74'
Γιάννης Κορρές, Ελλάδα

17:30 Suntan - 104'
Αργύρης Παπαδημητρόπουλος, Ελλάδα-Γερμανία

20:00 Άφτερλωβ - 94'
Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα

22:30 Ο άγριος τόπος - 100'
Αμάτ Εσκαλάντε, Μεξικό-Δανία-Γαλλία- Γερμανία-Νορβηγία-Ελβετία

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:15 Η αυγή του ανθρώπου - 97'
Εδουάρδο Ουΐλιαμς, Αργεντινή-Βραζιλία-Πορτογαλία

15:30 Ένας Εβραίος για παραδειγματισμό - 73'
Τζέικομπ Μπέργκερ , Ελβετία

18:00 Μπάχαλο - 91'
Καρλ Λεμιέ, Καναδάς

20:30 Ο επιφανής πολίτης - 120'
Γκαστόν Ντουπράτ, Μαριάνο Κον, Αργεντινή-Ισπανία

23:00 Το μυστικό του σκοτεινού θαλάμου - 131'
Κιγιόσι Κουροσάουα, Γαλλία-Βέλγιο-Ιαπωνία

TZON KAΣΣABETHΣ

12:45 Δίχως Θεό - 99'
Ράλιτσα Πετρόβα , Βουλγαρία-Δανία-Γαλλία

15:00 Λύκος και πρόβατο - 86'
Σάρμπανου Σαντάτ, Δανία - Γαλλία - Σουηδία - Αφγανιστάν

17:15 Παναμερικανικά μηχανήματα - 88'
Χοακίν Δελ Πάσο, Μεξικό

19:30 Χαμένοι στο Παρίσι - 84'
Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία

21:30 Ο ορνιθολόγος - 118'
Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Πορτογαλία-Γαλλία-Βραζιλία

24:00 Τα χείλη του αίματος - 88'
Ζαν Ρολέν, Γαλλία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Μέσα - 107'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

15:30 Ο Νασαρένο Κρους και ο λύκος - 92'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

18:00 Μέγας ο κόσμος - 101'
Ρεχά Ερντέμ, Τουρκία

20:30 Στάχτες - 115'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία

23:00 Η καλή σύζυγος - 94'
Μιριάνα Καράνοβιτς, Σερβία-Βοσνία-Ερζεγοβίνη-Κροατία

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ.

Συνέχεια του άρθρου
Διαφημίσεις (Ανεξάρτητο Δίκτυο)
Όλα τα μεταπτυχιακά σε ένα site !