57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης: Το πρόγραμμα προβολών για σήμερα

🕔09/11/2016 07:01

Με πληθώρα ταινιών συνεχίζεται για 7η ημέρα το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.

Πρόγραμμα Προβολών για σήμερα Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου

OΛYMΠION

13:15 Εγώ, ο Κολοκυθάκης - 75'
Κλωντ Μπαράς, Ελβετία-Γαλλία

15:15 Η πιο ευτυχισμένη μέρα του Όλλι Μάκι - 92'
Γιούχο Κούοσμανεν, Φινλανδία-Γερμανία-Σουηδία

18:00 Λαίδη Μάκμπεθ - 88'
Ουΐλιαμ Όλντροϊντ, Μεγ. Βρετανία

20:30 Σιωπηρό πάθος - 126'
Τέρενς Ντέιβις, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο

23:00 Ένας δράκος έρχεται! - 108'
Μάνι Χαγκίγκι , Ιράν

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:00 Οι απέναντι - 121'
Γιώργος Πανουσόπουλος

13:30 Φόνισσα - 63'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία

15:00 Τραμουντάνα - 105'
Βάτσε Μπουλγκουριάν, Λίβανος-Γαλλία-Κατάρ-ΗΑΕ

17:30 Αγωνία - 93'
Ντέιβιντ Κλέι Ντίας, Γερμανία-Αυστρία

19:30 Γιος σου δεν είμαι - 82'
Άννα Μουιλαέρτ, Βραζιλία

21:30 Moderation - 149'
Άνια Κίρσνερ, Ελλάδα-Ιταλία-Αίγυπτος-Μεγ. Βρετανία

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 Ερμία και Ελένη - 87'
Ματίας Πινιέιρο, ΗΠΑ-Αργεντινή

17:30 Πέντρο Νούλα - 110'
Κάρολος Ζωναράς, Ελλάδα

20:00 Νήμα - 94'
The Boy (Αλέξανδρος Βούλγαρης), Ελλάδα

22:30 90 χρόνια ΠΑΟΚ - Νοσταλγώντας το Μέλλον - 102'
Νίκος Τριανταφυλλίδης, Ελλάδα

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:15 Λευκός ήλιος - 89'
Ντίπακ Ραουνιγιάρ, Νεπάλ-ΗΠΑ-Κατάρ-Ολλανδία

15:15 Οι ενάρετοι - 100'
Λούκας Βαλέντα Ρίνερ, Αυστρία-Νότια Κορέα-Αργεντινή

18:00 Το αίμα των Σάμι - 110'
Αμάντα Κέρνελ, Σουηδία-Δανία-Νορβηγία

20:30 Aquarius - 145'
Κλέμπερ Μεντόνσα Φίλιου, Bραζιλία-Γαλλία

23:30 Η τελευταία οικογένεια - 123'
Γιαν Π. Ματουσίνσκι, Πολωνία

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 Με τα μάτια ανοιχτά - 102'
Λεϊλά Μπουζίντ, Γαλλία-Τυνησία-Βέλγιο-ΗΑΕ

15:15 Σκοτεινό ζώο - 107'
Φελίπε Γκερέρο, Κολομβία-Αργεντινή-Ολλανδία-Γερμανία-Ελλάδα

17:30 Βασιλιάς των Βέλγων - 94'
Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία

20:00 Paterson - 113'
Τζιμ Τζάρμους, ΗΠΑ

22:15 Ο μαθητευόμενος - 96'
Τζουνφένγκ Μπο, Σιγκαπούρη-Γερμανία- Γαλλία-Χονγκ Κονγκ-Κατάρ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:15 Πεπρωμένο - 103'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Ελλάδα

15:30 Η τρίτη σελίδα - 92'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

18:00 Ραούφ - 94'
Μπαρίς Καγιά, Σονέρ Τζανέρ, Τουρκία

20:30 Glory - 97'
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα

23:00 Δυο λαχνοί - 86'
Πάουλ Νεγκοέσκου, Ρουμανία-Ισπανία

Συνέχεια του άρθρου
Διαφημίσεις (Ανεξάρτητο Δίκτυο)
Όλα τα μεταπτυχιακά σε ένα site !